Sektör temsilcileri Gaziantep’te buluştu

 

Promosyon ve Matbaa Sanayici İş Adamları Derneği (PROMASİAD) tarafından düzenlenen Anadolu Buluşmaları Sektörel İstişare Toplantısı Gaziantep’te gerçekleşti.

 

Shimal Otel'de gerçekleşen toplantıda konuşan Promosyon ve Matbaa Sanayici ve İş Adamları Derneği (PROMASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, Promosyon ve Matbaa sektörlerini kamu ve özel sektörde saygı beklediğini belirtti. Gaziantep girişimcilerin sektördeki üretim yatırımlarını artırmalarını çok önemsediklerini belirten Karatemiz, “Basım sanayi ve promosyon ürünleri alanında son birkaç yıldan bu yana ülkemiz oldukça güçlü bir şekilde uluslararası rekabet gücü kazandı.

 

Başkan Karatemiz "Gaziantep'te bu etkinliğin düzenlenmesinde büyük destek olan Erhan Gazi, Ethem Özcan ve Ökkeş Boynukısa'ya özellikle teşekkür ediyorum" dedi.

 

Gaziantep girişimcilerin sektörümüze daha yakından ilgi göstermesini ve bu sektördeki üretim yatırımlarını artırmalarını çok önemsiyoruz” dedi. Gaziantep Matbaacılar Odası Başkanı Ökkeş Boynukısa ise,  “Gaziantep Ortadoğu’nun ticaretteki en önemli merkeziyiz. Gaziantep’te Ortadoğu’ya hitap eden ihracatçılara çalışan firmalar istiyoruz” dedi.

 

TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ULUSLARARASI REKABET GÜCÜ KAZANDI

 

Promosyon ve Matbaa Sanayici İş Adamları Derneği (PROMASİAD) tarafından düzenlenen Anadolu Buluşmaları Sektörel İstişare Toplantısı Gaziantep’te gerçekleşti. Bir otelde gerçekleşen toplantıda sektörün sorunları masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan Promosyon ve Matbaa Sanayici ve İş Adamları Derneği (PROMASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, Promosyon ve Matbaa sektörlerini kamu ve özel sektörde saygı beklediğini belirtti. Gaziantep girişimcilerin sektördeki üretim yatırımlarını artırmalarını çok önemsediklerini belirten Karatemiz, “Basım sanayi ve promosyon ürünleri alanında son birkaç yıldan bu yana ülkemiz oldukça güçlü bir şekilde uluslararası rekabet gücü kazandı. Gaziantep girişimcilerin sektörümüze daha yakından ilgi göstermesini ve bu sektördeki üretim yatırımlarını artırmalarını çok önemsiyoruz” dedi.

 

 

PROMOSYON VE MATBAA SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ GAZİANTEP’TE TOPLANDI

 

Promosyon ve Matbaa Sanayici İş Adamları Derneği (PROMASİAD) tarafından düzenlenen Anadolu Buluşmaları Sektörel İstişare Toplantısı Gaziantep’te gerçekleşti. Shimal hotelde düzenlenen toplantıya; Promosyon ve Matbaa Sanayici ve İş Adamları Derneği (PROMASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, Gaziantep Matbaacılar Odası Başkanı Ökkeş Boynukısa ile Gaziantep ve çevre illerden sektör temsilcileri katıldı.  Toplantının açılışında konuşan Promosyon ve Matbaa Sanayici ve İş Adamları Derneği (PROMASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, “Sektörün İstanbul merkezde olan geleneksel yapısının Anadolu’ya da yayılması bakımından bu buluşmalar oldukça önemli” dedi.

 

 

SEKTÖRÜMÜZ SAYGI BEKLİYOR

 

Promosyon ve Matbaa sektörlerini saygı beklediğini belirten Karatemiz, “Promosyon ve matbaa sektörleri büyük yatırım rakamları ve oluşturdukları yüksek istihdam imkânlarına rağmen kamuoyunda hak ettikleri saygınlığı kazanamamış olan iki sektördür. Bugün sektörlerimizin yan sanayi ile birlikte oluşturduğu istihdam oranı yaklaşık 300 bin kişidir. Buna rağmen özel sektörde ve kamuda faaliyet alanlarımız adeta küçümsenmektedir. PROMASİAD olarak gerek özel sektörde gerekse de kamusa kaybolan saygınlığın tekrar hakkettiği yere gelmesi için çalışıyoruz” dedi.

 

 

GAZİANTEP’İN SEKTÖRDEKİ ÜRETİM YATIRIMLARINI ARTIRMALARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ

 

Gaziantep bizim için bir ticaret ve sanayi merkezidir. Basım sanayi ve promosyon ürünleri alanında son birkaç yıldan bu yana ülkemiz oldukça güçlü bir şekilde uluslararası rekabet gücü kazandı. Gaziantep girişimcilerin sektörümüze daha yakından ilgi göstermesini ve bu sektördeki üretim yatırımlarını artırmalarını çok önemsiyoruz” dedi.

 

 

KAĞIT VE KAĞIT TÜREV ÜRÜNLERİNE TALEP ARTMAYA BAŞLADI

 

Matbaa işletmecilerine çağrıda bulunan Karatemiz, “Promosyon sektöründe son birkaç yıldan bu yana önemli bir ölçüde kağıt ve kağıt türev ürünlerine talep artmaya başladı. Çin’den ithal edilen ürünlere getirilen ek vergiler ile üretim yatırımları önümüzdeki dönemde daha da artacak. Artık matbaa mesleğinin bittiğinin söylendiği bu dönemde promosyon ürünlerinde artan kağıt ve kağıt türev ürünlerinde olan talebinin göz önünde bulundurulmasını bu bağlamda promosyon sektörünün matbaa ve basım sanayine oldukça talepkar olacağını ve destek olacağını söyleyebilirim önümüzdeki dönem için.

 

 

GAZİANTEP’TE ORTADOĞU’YA HİTAP EDEN FİRMALAR İSTİYORUZ.

 

Toplantıda konuşan Gaziantep Matbaacılar Odası Başkanı Ökkeş Boynukısa,  “Gaziantep Ortadoğu’nun ticaretteki en önemli merkeziyiz. Gaziantep’te Ortadoğu’ya hitap eden ihracatçılara çalışan firmalar istiyoruz. Matbaa ve promosyon gerçekten birbirine eşdeğer sektörler. Fakat bir organize sanayi bölgesine çalışırken sorunlarımız oluyor. Müşteriye gittiğimiz an promosyonla alakalı katalog, ürün veya numuneler gitmiş oluyor. Bunları orada gördüğümüz zaman biz promosyon harici ürün satmaya çalışıyoruz.

Biz istiyoruz ki organizedeki veya buradaki büyük firmalar tespit edilip oralarda diğer firmaların katalogları değil de şehrimizdeki kataloglar gitsin. Yoksa burada kimse o ürünleri satma yolunda hamle yapmıyor. Gaziantep Matbaacılar Odası olarak bu derneğe destek veririz ama biz piyasamızın içerisinde başka yerleri görürsek  o zaman tepkimiz daha farklı olur. Yani bizleri çalıştırın. Şu yaptığımız işin devamını getirelim. Sizler bizi destekleyin. Biz de çıkalım promosyonlarımızı satalım” dedi.

 

http://www.referansgazetesi.com.tr/haber/sektor-temsilcileri-gaziantepte-bulustu-43107.html